zarzadzanie finansami projektu europejskiego pdf

zarzadzanie finansami projektu europejskiego pdf

Nowy sposób myślenia?

Więc, czy lepsze bilanse spółek, jaśniejszy obraz pożyczek biznesowych i poprawę gospodarki oznacza, że ??CFO powinien przyjąć nowy sposób myślenia, jeśli chodzi o zarządzanie kapitałem obrotowym? Moja odpowiedź: Niekoniecznie. W rzeczywistości, statystyki, takie jak te tutaj zauważyć, dyrektorów finansowych może doprowadzić do przyjęcia fałszywe poczucie bezpieczeństwa.pik-okna.pl

W artykule zamieszczonym na CFO.com raportowania o wynikach Working Capital Scorecard, Stephen Payne, lider Americas pracy doradztwa kapitałowego w Ernst Młody, stwierdził, że bilanse korporacyjnych może nie być aż tak nieczuły jak się wydaje. Pomimo imponującej niedawnym powrocie produktywności firmy, wysokie bezrobocie nadal plagą gospodarki, Payne zauważyć. W celu wytworzenia trwałego wzrostu, firmy będą „musieli zatrudniać ludzi i inwestować poprzez nakładów inwestycyjnych, oraz że zamierza rozpocząć ozonową swoje zapasy gotówki”, powiedział.

zarzadzanie finansami projektu europejskiego pdf

Chciałbym dodać, że o ile nie zostały ostatnie oznaki poprawy w gospodarce USA, jesteśmy w żaden sposób z lasu jeszcze. Podczas gdy dodatnie tempo wzrostu gospodarczego pozostaje anemiczny, zwłaszcza w porównaniu do większości innych zbiórek po recesji. A bezrobocie pozostaje jednak wysoka, pomimo ostatnich udoskonaleń w obrazie zatrudnienia.

Wreszcie, podczas gdy Small Business Należności Index wskazuje na pozytywne sygnały dla kredytów biznesowych, bardziej FDIC dane maluje inny obraz długoterminowej: Ogólna wielkość pożyczki dla małych firm (definiowane jako pożyczki $ 1 miliona albo mniej) kurczy się od 2008 roku i spadł o 15 procent w szczytowym okresie od dnia 30 września 2011. były zaledwie 1,5 miliona pożyczki dla małych firm wymagalnych w tym czasie, najmniejsza liczba od 1999 roku, zgodnie z FDIC.

Teraz dane te kontrastują z najnowszymi oparte na aktywach Wypożyczalni Index, który jest publikowany co kwartał przez Stowarzyszenie Commercial Finance.
http://www.midoritea4me.pl
– autor artykułu